Čelik poražen u Gabeli, opstanak sve dalje

U okviru sedmog kola Lige za opstanak BiH, nogometaši Čelika poraženi su u Gabeli minimalnim rezultatom 1:0. Nakon čvršće igre u otvaranju utakmice, prva velika šansa bila je za Čelik u 31.minuti. Nakon ubačaja Nikolića, Jurina je šutirao glavom i pogodio prečku domaćeg tima. Bila je to najozbiljnija situacija u prvom poluvremenu koje je završeno bez golova 0:0. Na otvaranju drugog dijela hladan tuš za zeničane. Barić je ubacio sa desne strane, a na drugoj stativi najviši u skoku je Mišić koji glavom šutira i pogađa za prednost domaćih 1:0. Nikolić je uzvratio u 61. minuti ali je šutirao pravo u golumana domaćih. Deset minuta kasnije pokušao je Mišić još jednom, ali je Pandža dobro reagovao. U samom finišu nekoliko pokušaja igrača Čelika. U 81. minuti pokušaj Anđušića, zatim nešto kasnije Đelmića i na kraju listu promašaja je zaključio Nikolić u posljednjim trenucima. Ovim porazom, Čeliku su ostale samo teoretske šanse za opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Izvor: zenicainfo.ba