Čelik junior bolji od Rudara

Mladi zenički prvoligaš „Čelik junior“ upisao je drugu prvenstvenu pobjedu. U okviru petom kola Prve rukometne lige Federacije, u Areni su pobijedili ORK „Rudar“ sa 32:28, poluvrijeme je bilo 18:16 za domaćina.

U ovoj utakmici ponovile su se greške kao iz predhodnih susreta. Odigraju dobro veći dio utakmice, a onda u finišu spašavaju bodove. „Čelik junior“ dobro je igrao prvo poluvrijeme. U nsatavku su imali pet golova razlike. Gosti su izjednačili u 54. minuti na 27:27. U finišu Martinović pogađa dva puta za 29:27. Na kraju, „Čelik junior“ slavi sa plus četiri gola, 32:28.

Kod gostiju Kudić je postigao sedam golova. Kod domaćina, najefikasniji su bili Ekinović sa devet golova, Bajramović je upisao sedam, a Martinović četiri gola.

U narednom kolu „Čelik junior“ gostuje u Tuzli kod ekipe „Sloboda 2“.