Četiri medalje za Borića

Amar Borić, 16-godišnji Zeničanin, član PK Zenica – Željezara osvojio je četiri medalje na zimskom državnom prvenstvu u plivanju koje je održano proteklog vikenda u Banja Luci. U juniorskoj kategoriji Amar je postao dvostruki vicešampion osvojivši srebrene medalje u disciplinama 100 leđno i 200 leđno, a u disciplinama 50 leđno i 100 mješovito je osvojio bronzane medalje.

Njegov uspjeh je još i veći kada se zna da je u tri dana plivao 12 trka-kvalifikacije i finale, a da nema gdje trenirati u svom gradu jer je u Zenici bazen zatvoren početkom februara. Borić je u proteklom periodu trenirao u Sarajevu, isplivavši dnevno po sedam kilometara. Ovog mladića uskoro očekuje nastup na juniorskoj Balkanijadi.