Dobri rezultati mladih takmičara STK Mladost na prvenstvu u Banja Luci

U Banja Luci je održano prvenstvo Bosne i Hercegovine u stonom tenisu za najmlađe kadete (uzrast do 10 godina), na kojem su učestvovali i članovi STK Mladost iz Zenice, Kamer Maglić i Dino Zlotrg.

U konkurenciji 40 takmičara iz naše zemlje, mladi takmičari zeničkog kluba imali su zapažen nastup, s obzirom da se Maglić popeo na pobjedničko postolje osvojivši treće mjesto, iza pobjednika Vedada Abdića (STK Stens Sarajevo), te drugoplasiranog Andreja Kožula (STK Kreševo). Vrijedi pohvaliti i odličnu igru drugog predstavnika Mladosti, Dine Zlotrga, koji je bio jedan od najmlađih učesnika, a zaustavljen je tek u četvrtini finala, osvojivši na kraju peto mjesto.

Rezultati na turniru u Banja Luci još jednom su potvrdili kvalitetan rad sa omladinskim selekcijama u STK Mladost, u kojem stasavaju nove generacije dobrih stonotenisera. Iz zeničkog kluba uputili su i poziv djevojčicama i dječacima do 12 godina da im se pridruže svakog radnog dana iza 18 sati u sali Osnovne škole “Vladimir Nazor”.

Izvor: Zenicainfo.ba