Domaći poraz OKK Čelik, Igman BU slavio u Areni

Košarkaši Čelika su ponovo razočarali pred domaćom publikom. Nakon pobjede u gostima protiv Bosne, najavljivali su dobru utakmicu i nove bodove. Nažalost Igman BU je bio bolji rezultatom 65:77.

Čelik je poveo 3:0 poenima Avdibegovića. Bektić je preokrenuo na 9:13, a na odmor se otišlo poenima Varupe za 24:22.

Domaći košarkaši u drugoj četvrtini ponovo koševima Avdibegovića bježe na plus 7 poena. Kod 29:22 Igman je prvi put u prednosti kada pogađa Topić za 31:32. Na veliki odmor ekipe su otišle sa 36:37.

Kada se u drugom dijelu očekivala  bolja igra izabranika Armela Mujakovića, gosti su deset minuta prije kraja bili na plus 6, bilo je 47:53. Posljednja dionica u znaku je gostiju koji su imali deset i više poena razlike. Dvije minute prije kraja Zulčić je pogodio za nedostižnih 10 koševa razlike, 59:69. Susret je završen rezultatom 65:77 za Igman BU.

Kod Čelika malo rasploženih igrača. Avdibegović i Taylor susret su završili sa 10 poena. Kod gostiju Džafić je upisao 16, a Bektić susret završio sa 17 koševa.

U narednom 4. kolu A1 lige Čelik gostuje u Konjicu.

Izvor: zenicainfo.ba