Futsal: U dramatičnoj završnici BiH savladala Švicarsku

Posljednju utakmicu u okviru kvalifikacija za Euro 2022. u futsalu, bosanskohercegovačka futsal reprezentacija odigrala je sinoć protiv Švicarske.

Selektor Ivo Krezo izveo je početni sastav: Galić, Hrkač, Ivanković, Radmilović, Bošković. Naši momci krenuli su ofanzivno od prve minute.

Gosti su se uspjeli odbraniti i u 10. minuti iz kontre dolaze u prednost golom Marcoyannakisa .Zmajevi su izjednačili dva minuta kasnije golom Radmilovića. Bio je ovo rezultat prvog poluvremena.

U nastavku gosti postižu dva gola preko Gossia i De Freitasa za 1:3. Minut kasnije na 2:3 smanjio je Džindić. Na 2:4 povisio je Buckson u 36. minuti, a minutu kasnije, Hrkač smanjuje na 3:4. Bošković pogađa za izjednačenje u 38. minuti, a rezultat velikog pritiska naših reprezentativaca se isplaćuje, kada Gosto pogađa za konačnih 5:4 za BiH.

Izvor: zenicainfo.ba