Futsal: Zenički Neimari upisali novu pobjedu

Malonogometni klub Neimari iz Zenice, upisao je u debitanskoj sezoni Prve futsal lige Federacije BiH-grupa 1, treću prvenstvenu pobjedu. Sinoć su u okviru 5. kola pobijedili Iskru – Vrbas iz Bugojna sa 10:5. Poluvrijeme je bilo 4:3 za Neimare.

Neimari su odlično otvorili susret. Za osam minuta igre bili su na 3:0. Pogađali su Ramić, Krehmić i Bajrić. Od 15 minuta dozvolili su gostima da se razigraju pa su u 20. minuti bili na 4:3. Sva tri gola za goste postigao je Jusufbašić. Bio je ovo rezultat prvog dijela.

U nastavku Iskra je golom Jusufbašića izjednačila na 4:4. Domaći su poveli u 27. minuti pogotkom Pašalića za 5:4. Bugojanci su još jednom izjednačili na 5:5, kada se u listu strijelaca upisao Smajić. Seriju od pet golova za Neimare otvorio je Ramić za 6:5. Nakon njega golove su još postigli Sejmen, Krehmić i dva puta Doglod za konačnih 10:5.

Nakon pet kola Neimari imaju učinak od 3 pobjede, jedan neriješen rezultat i jedan poraz sa 10 sakupljenih bodova.

U narednom 6. kolu, Neimari gostuju kod Dia BiH na Ilidži.