Karate klub “Internacional” Zenica osvojio četiri medalje na turniru u Banjoj Luci

Karate kluba “Castra” iz Banja Luke, bio je domaćin međunarodnog turnira održanog ovog vikenda.

Na takmičenju je učestvovalo 68 klubova sa 836 takmičara iz šest država. Karate klub  “Internacional” Zenica nastupio je sa šest takmičara u disciplinama kate i borbe. U veoma jakoj konkurenciji karatisti KK “Internacional” osvojili su četiri medalje (jedna zlatna, dvije srebrne i jedna brončana medalja).

Medalje su osvojili: zlatna Anis Karić, kate dječaci 9 godina, srebrne medalje Semina Keleštura, kate juniorke i Imad Buljić kate seniori, a brončanu medalju Anis Karić, borbe.

Do kraja kalendarske godine karate klub “Internacional” učestvovat će na završnom kolu Lige kantona u Tešnju.

Članovi karate kluba “Internacional” (Muharem Keleštura, Lejla Begić, Alma Bečarević i Semina Keleštura) na spisku su reprezentacije Bosne i Hercegovine, te će nastupiti na predstojećem 20. Balkanskom prvenstvu za kadete, juniore i U21, Brežice (Slovenija) 06-08.12.2019.godine.

Izvor: zenicainfo.ba