Košarkaši Čelika savladali Konjic i zauzeli drugo mjesto na tabeli

Pobjedom protiv Konjica rezultatom 84:65, košarkaši Čelika popeli su se stepenicu više na tabeli. I pored toga što trenutno stoje slabije na tabeli, gosti su dobro namučili ekipu trenera Josipa Pandže.

Domaći su prvu dionicu riješili u svoju korist sa deset poena razlike, bilo je 26:16. U nastvaku gosti prave seriju od 15:3 i imaju prednost od 29:31. Nakon toga domaća ekipa se maksimalno potrudila i stiže na 48:33 što je bio rezultat prvog dijela. Muratović je u finišu upisao 9 poena.

U trećoj četvrtini gosti su smanjili razliku ispod 10 poena razlike. Treća četvrtina okončana je rezultatom 63:52 za ekipu Čelika.

U posljednjoj četvrtini domaćini su sigurno priveli meč kraju u svoju korist. Na kraju je bilo 84:65.

Kod Čelika, Nedžad Muratović je postigao 28 poena i osam skokova, Ranko Križanović je upisao 20 poena. U redovima Konjica, Pat Tayler je ubacio 19 poena.

Čelik je nakon 15. kola drugi na tabeli sa omjerom 10:5 u pobjedama i sa 25 poena. U narednom 16. kolu Čelik gostuje u Jablanici kod Turbine.