Košarkašice Čelika poražene od aktuelnih prvakinja BiH

Aktuelne prvakinje BIH košarkašice RMU Banovići pobjedile su u 2. kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine u Areni zenički Čelik rezultatom 76:57.

Prva četvrtina završena je sa 8:16 za gošće. Na odmor se otišlo sa 20:37. Treća četvrtina rješila je pitanje pobjednika. Bilo je 37:60. Na kraju susreta semafor je pokazao rezultat 57:76.

U redovima aktuelnih prvakinja iz Banovića najefikasanije su bile Zeljković s 20,  Musić s 15, te  Marković sa 11 poena, dok su kod Čelika Anida Ćorović susret završila sa 23, Ajla Selimović sa 13, te Amina Čehajić sa 11 poena.

Nakon dva kola Čelik je na omjeru jedna pobjeda i jedan poraz. U narednom, 3. kolu košarkašice Čelika gostuju kod ekipe Orlovi.

U ostalim susretima 2. kola postignuti su sljedeći rezultati: Jedinstvo-Konjic  82:57, Leotar 03 – Orlovi 83:86 i Rudar Sport – Sloboda 58:55.