Košarkašice Čelika poražene od banjalučkih Orlova

Sinoć su u zeničkoj Areni Husejin Smajlović odigrana dva košarkaša derbija. U oba su bili uspješniji gosti. U prvom u okviru 14. kola košarkaškog prvenstva BiH za žene, košarkašice Čelika poražene su od ekipe Orlova sa 63:75.

Bio je ovo ujedno drugi uzastopni poraz zeničkog ligaša. Prvu četvrtinu gošće su riješile u svoju korist rezultatom 14:20. U drugoj četvrtini ekipa Orlova imala je prednost od pet i više poena razlike. Na kraju druge četvrtine bilo je 30:41 za ekipu Orlova. Pobjednik susreta je praktično riješen u trećoj četvrtini kada su gošće imale plus 20 poena razlike. Treća četvrtina završena je sa 42:62. U posljednjih deset minuta oslabljena ekipa Čelika, uspjela tek ublažiti poraz za konačnih 63:75.

U ovoj utakmici trenerica Aida Kalušić nije mogla računati na povrijeđene Nedžlu Kovačević i Aminu Ćehajić.

U ekipi Orlova, Šobot je ubacila 17 poena, Begenešić je dodala 16 poena. Kod Čelika  Ćorović je susret završila sa 32 poena, a Selimović  je ubacila 14 poena.

Košarkašice Čelika u narednom 15. kolu gostuju kod Igmana.

Izvor: zenicainfo.ba