Mlade snage karatista Čelika ostvarile odlične rezultate u Sarajevu

U subotu 09.11. u Sarajevu, održan je turnir u odličnoj organizaciji karate kluba Mawashi iz Sarajeva, a učešće je uzelo oko 900 karatista iz 4 države i 61 kluba.

Karate klub Čelik je nastupao sa novim snagama koje dolaze i u veoma jakoj konkurenciji osvojene su četiri bronzane medalje.

Ena Tabak iako dvije godine mlađa, uspjeva da osvoji bronzanu medalju u kategoriji kate djevojčice do 7 godina. Faris Muračević u kategoriji kate dječaci do 8 godina, također bronzanu medalju.
Maida Arnaut u svom prvom nastupu uspijeva pobjediti dva meča i u polufinalu gubi, što je dovoljno za bronzanu medalju. Kenan Pojskić je osvojio bronzanu medalju u kategoriji kate dječaci do 13 godina. Amar Tabak, Kadrić Davud i Ahmić Adna su se okitili u nezvaničnim kategorijima, bronzanim medaljama.

Sljedeća destinacija Čelikovih karatista je tuzlanski Pobjednik 2019. koji će se održati 23.11. u Tuzli.