Poraz u Tuzli: Sloboda ipak bolja od Čelika

Nogometaši Čelika doživjeli su poraz na gostovanju u Tuzli, u okviru 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na klupi Čelika u Tuzli je bio trener Pavle Skočibušić. Za današnji susret izveo je ekipu u sastavu: Pavlović, Vrhovac, Resić, Huseinbašić, Žuna, Aganspahić, Cenaj, Zeljković, Perišić, Volkan, Topcu.

Zenički premijerligaš loše je otvorio utakmicu protiv Slobode. Tuzlaci su poveli već u 4. minuti golom Amera Bekrića.

Topcu je u 35. minuti skrivio jedanaesterac, odgovornost preuzeo Amer Bekić i povisio na 2:0.

Čelik je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 40 minuti. Kombinacija Žune i Huseinbašića, čiji udarac ide iznad gola Slobode.

Na odmor se otišlo sa 2:0 za Slobodu.

Na startu drugog dijela dvostruka izmjena u Čeliku. U igri su Crnički i Mahmić umjesto Cenaja i Volkana.

U 69. minuti posljednja izmjena kod Čelika. Bjeloš će u igru umjesto Žune.

Čelik je smanjio na 2:1 golom Crničkog u 70. minuti.

Ni nakon četiri minuta sudijske nadoknade vremena nije bilo promjene rezultata.

Utakmica Sloboda –Čelik završena je sa 2:1. Čelik je ostao na 11. mjestu sa  17 bodova.

Izvor: zenicainfo.ba