Porazom od Mladosti nogometaši Čelika dodatno zakomlikovali sebi situaciju

Nogometaši Čelika poraženi su posljednjem 19. kolu jesenjeg dijela Premijer lige od Mladosti sa 4:2.

Već u 3. minuti Mahmutović izlazi sam pred Velića, ali goluman Mladosti sjajno interveniše. U 12. minuti Mahmutović ipak, pogađa za 0:1. Nakon toga Mladost je imala nekoliko šansi, ali su na poravnanje čekali do 40. minute kada je pogodio Vazda. To je bio i rezultat prvog dijela.

Na otvaranju drugog poluvremena Čelik ima šansu preko Dedića koji ne pogađa mrežu domaćina. U 54. minuti Mahmutović još jednom pogađa za prednost Čelika od 1:2. Samo četiri minute kasnije Atajić iz penala vraća stvari na početak. Dobru igru u drugom dijelu domaćini su krunisali sa još dva gola i to Hadžića u 70., te Dragutinovića u 90. minuti za uvjerljivu pobjedu od 4:2.

Ovim porazom Čelik je prvi dio lige završio na pretposljednjem, 11 mjestu na tabeli sa 16 bodova. Prvenstvo se nastavlja u februaru naredne godine utakmicama 20. kola. Čelik će u prvom kolu nastavka ugostiti ekipu Zrinjskog.