Rukomet: Čelik junior poražen od Krivaje

Utakmicama 11. kola završen je prvi dio Federalne rukometne lige.

U posljednjem nastupu pred domaćom publikom rukmetaši Čellk juniora ugostili su lidera Krivaju.

Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u izjednačenoj igri, gol za gol. Gosti su tek u funišu prvog dijela golovima Faljića i Grujičića pobjegli na plus odnosno četiri gola razlike. Bilo je 10:14.

Na isteku 30 minuta Celjo je pogodio za 12:14 što je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku Juniori su dobro namučili lidera. Dobro su se držali rezultatski do 44 minuta kada je Sinanović pogodio za 17:22 za Krivaju.

Domaći rukometaši uspjeli su ponovo smanjiti na minus tri. Pet minuta prije kraja Sinanovic je ponovo digao na plus pet kod rezultata 22:27.

Utakmica je završena sa 24:30 za Krivaju. Kod gostiju Grujičić je postigao 9, Amitović 7 golova. Kod domaćih Ajanović i Martinović upisali su po 5 golova, dok je Kobilica susret završio sa 4 gola.

Prvi dio sezone Čelik junior je završio na četvrtom mjestu sa 17 bodova i omjerom 5 pobjeda, dva neriješena rezultata uz tri poraza.