Rukomet: Uspješan vikend za obje zeničke ekipe

Uspješan vikend imala su oba zenička federalna ligaša. Škola rukometa Čelik junior, na domaćem parketu pobijedila je Bosnu TS sa 32:24. Poluvrijeme je bilo 15:13.

Najefikasniji kod Čelik juniora bio je Amar Kobilica sa 10, Edhem Grabus 5 i Muhamed Ajanović 4 gola. Kod Bosne TS najefikasniji su bili Franjo Dudak 7, Nikola Sauka 5 i Zlatko Isaković 4 gola. U narednom 10. kolu „Čelik junior“ gostuje u Žepču kod RK Žepče.

Rukometaši Čelika upisali su još jednu gostujuću pobjedu protiv Krajine. Susret su završili sa 36:32. Poluvrijme je bilo16:14. Čelik je bio bolji tokom svih 60 minuta igre. Domaći su uspjeli prići gostima najviše na minus dva gola.

Junak utakmice je Kenan Biogradlija sa 11 postignutih golova, Aldin Begagić je dodao 7, a Faris Mrako 5 golova. U narednom kolu Čelik će ugostiti ekipu ORK Rudar iz Banovića.

Izvor: zenicainfo.ba