Rukometaši BiH doživjeli još jedan poraz: Portugal bio bolji

Prvo poluvrijeme donijelo je tvrdu igru sa obje strane, kao i mnoštvo neiskorištenih prilika. Činjenica je da prvu odbranu naš golman ostvario u 24. minuti, govori dosta toga. Na odmor se otišlo reuzltatom 12:11 za Portugal.

Drugo poluvrijeme smo odlično otvorili. Uz raspoloženog Grahovca koji je upisao 10 odbrana, naša repretentacija je imala širok spisak strijelaca. Ipak to nije bilo dovoljno. Portugal je napravio mini seriju od 5:0 i tako doveo zmajeve u tešku situaciju. Konačan rezultat 27:24, umanjuje gotovo sve šanse za prolaz u narednu fazu.

Portugal nakon dva meča u ovoj grupi ima maksimalan učinak dok naša selekcija ima oba poraza i gotovo je sigurno ispala s turnira. Naredni susret naša reprezentacija za dva dana igra sa Francuskom, dok će Portugal, snage odmjeriti sa domaćinom Norveškom.