Rukometaši Čelika bolji od Hercegovine

U derbija začelja u okviru 13. kola rukometne Premijer lige BiH, Čelik je na domaćem terenu savladao Hercegovinu iz Nevesinja sa 32:27. Što se tiče zeničkih rukometaša oni su odigrali posljednju utakmicu pred svojim navijačima u ovom zadnjem kolu jesenjeg dijela prvenstva i nakon zaslužene pobjede idu u mirniju završnicu u drugom dijelu prvenstva. Gosti iz Nevesinja dobro su se držali do sredine prvog poluvremena kada domaći prelaze u vodstvo od 6:5, koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Na kraju prvog poluvremena bilo je 16:12 za domaće. U drugom poluvremenu domaći pojačavaju tempo i u nekoliko navrata imaju i po 8 ili 9 golova prednosti, ali su gosti u finišu meča smanjili na minus 5 golova za konačnih 32:27 za Čelik. Najefikasniji u redovima Čelika bili su Begagić i Grahovac sa po 6 golova, dok su se u redovima gostiju sitakli Čabrilo i Draganić sa po 7, te Dragović 6 sa golova.01