Rukometaši Čelika slavili u Žepču

Sjajna utakmica je odigrana u Žepču između domaćeg RK Žepča i RK Čelika. Bila je to prava rukometna predstava, borbena, žestoka, brza, dinamična, utakmica sa dva različita poluvremena.

Utakmica 25. Kola Prve lige FBiH Grupa Sjever. Igrano u KŠC u Žepču. Rezultat: 26:28 (poluvrijeme 16:14). Gledalaca oko 150. Sudije: Arman Mulabdić i Dino Murtezanović (Maglaj). Delegat: Stanislav Vujić (Visoko). Sedmerci: za RK Žepče 5 (3), RK Čelik 3 (0). Isključenja: RK Žepče: 10 minuta, RK Čelik: 10 minuta.

RK ŽEPČE: Damir Čoruša (12 odbrana), Damir Stanković, Jakov Šumić, Ante Dragićević (6), David Đerek, Alen Marković (1), Tomislav Jukić (8), Ante Klarić, Darko Matijević (5), Toni Knezović, Adnan Jaškić(2), Franjo Ravnjak, Filip Ravnjak, Emir Bajraktarević, Stjepan Malbašić (4), Marko Džambo. Trener: Enver Barjaktarević.

RK ČELIK: Faris Mrako, Eldar Mehić (7), Ismar Kahrić (3), Adnan Begagić (3), Adnan Sumbuljević, Ivo Mišković, Jasmin Omerović (4), Danijel Jurić (2), Kenan Biogradlija (3), Haris Muhić (14 odbrana), Aldin Begagić (3), Ekrem Kobilica (2), Adi Pašalić, Muamer Kaljić (2 odbrane), Muhamed Ajanović (1). Trener: Seldin Rizvanović.

U prvom poluvremenu RK Žepče je vodilo i do šest golova razlike, pa je prvo poluvrijeme Žepče riješilo u svoju korist rezultatom 16:14.

Junak utamice golman Haris Muhić

Nakon odličnih odbrana golmana Čelika Harisa Muhića, posebno početkom drugog poluvremena, koje su Čeliku dale vjetar u leđa, RK Čelik je u drugom poluvremenu serijom brzih kontri i golova ”ubacio u petu brzinu” i serijom od 5 golova prešao u kontraofanzivu. Tako je Čelik preokrenuo rezultat u svoju korist, pa RK Žepče u drugom poluvemenu nikako nije došlo u vođstvo. Utakmica završena sa dva gola razlike u korist Čelika.

Igrači oba tima zaslužuju sve pohvale za borbenost, dobru igru i požrtvovanost.

Kod RK Žepča odličan je bio desni bek Tomislav Jukić (sa 8 postigutih golova), Ante Dragićević je postigao 6, a Darko Matijević 5, dok je Stjepan Malbašić dodao 4 gola.

Junak utakmice bio je golman Čelika Haris Muhić Kire koji je unio preokret u igri Čelika (imao je ukupno 14 odbrana). Osim njega, u Čeliku su još odlično igrali i Eldar Mehić (postigao 7 golova), Jasmin Omerović sa 4, te Ismar Kahrić, Adnan Begagić, Kenan Biogradlija i Aldin Begagić koji su postigli po 3 gola. Solidan učinak imali su i Danijel Jurić i Ekrem Kobilica sa po dva postignuta gola.

U idućem kolu derbi sa Čelik Juniorom

U posljednjem kolu RK Čelik je domaćin Školi Čelik Junior pa će RK Čelik učiniti sve da se revanašira Junorima za poraz u jesenjoj utakmici.

”Odmah po završetku utakmice u Žepču, mi smo sve misli usmjerili ka narednoj utakmici protiv Škole Čelik Junior u Gradskoj arena Zenica. Želimo im se revanširati za neočekvani poraz koji su nam jesenas nanijeli. U našoj ekipi specijalno se spremamo za tu utakmici i ništa drugo osim naše pobjede ne dolazi u obzir!”, izjavio je kapiten Čelika Faris Mrako.

Utakmica sa Školom Čelik Junior, koji su mnogi proglasili utakmicom godine, se igra u subotu, 18. maja u Gradskoj areni Zenica sa početom u 18 sati. Svi igrači Čelika su na raspolaganju treneru Seldinu Rizvanoviću, osim povrijeđenog Kenana Muslić i kažnjenog Riada Polića.