Rukometaši ŠR Čelik junior ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu

Rukometaši škole Čelik junior upisali su prvu ovogodišnju prvenstvenu pobjedu. U veoma dramatičnoj i neizvjesnoj završnici, pobijedili su Gradačac sa 30:29.

Izabranici Vladimira Zeljke odlično su odigrali prvi dio utakmice. Na odmor su otišli sa 4 gola prednosti. Bilo je 18:14.

Drugi dio gosti su otvorili golom Sarajlića za 18:15. Za četiri minuta igre domaći rukometaši imali su plus 4 gola, bilo je 19:15. Slijedi dobra igra Čelik juniora kada su imali i plus šest golova viška-22:16.

Deset minuta prije kraja gosti su smanjli na minus dva gola, 25:23. Dolazi do pada u igri domaćina, što su gosti vješto iskoristili. U 56. minuti izjednačili su golom Okanovića na 27: 27.

Posljednji napad kod rezultata 30:29, Čelik junior je uspješno odbranio i na kraju zasluženo slavio. Kod gostiju najefikasniji su bili: Selimović sa 6 i Zrnić sa 5 golova. Kod domaćina najbolji učinak imao je Edin Bajramovć sa 14golova. Kobilica je upisao 5, a Martinović i Ekinović po 3 gola.