Tuzla City minimalno savladao NK Čelik

Nogometaši Čelika poraženi su na gostovanju kod ekipe Tuzla City u okviru 17. kola Premijer lige BIH.

Trener Slaviša Božičić susret na Tušnju počeo je u sastavu: Pavlović, Brekalo, Ćubara, Dedić, Dilaver, Salčinović, Huseinbašić, Grahovac, Isić, Perišić, Okić.

Domaćin je poveo u 31. minuti golom Dženisa Beganovića. Sa minimalnih 1:0 za Tuzla City završeno je prvo poluvrijeme.

U 46. minuti u Čeliku dvije izmene. U igru su ušli Žuna i Mahmutović. Još jednu priliku imao je strijelac prvog gola za domaće Beganović kada je u 66. minuti šutirao pravo u Pavlovića. U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja. U posljednjim minutama crno – crveni su su  pokušavali napraviti nešto pred golom Tuzle, ali bez većih prilika i uzbuđenja utakmica je privedena kraju rezultatom 1:0 za Tuzla city.

Nakon 17. kola Čelik je ostao deveti sa 16 bodova na tabeli. U narednom 18. kolu zenički premijerligaš će ugostiti ekipu Borca.