Završni turnir Lige mladih ZDK

Regionalni košarkaški Savez Zenica bio je organizator final four-a Lige mladih za sezonu 2015/2016. Ukupno je odigrano 20 utakmica u kategorijama predpioniri, pioniri, pionirke, kadeti i juniori. Najuspješniji klub postao je zenički Kengur sa osvojene tri zlatne i dvije srebrene medalje. Dvije zlatne i jednu srebrenu medalju osvojio je drugi zenički klub Abeceda, dok je Kakanj osvojio tri bronzane medalje. Čelik, Gradina Tešanj i BH start iz Zenice osvojili su po jednu srebrenu medalju, a još jedan zenički klub Nets osvojio je bronzanu medalju. Po onome što smo mogli vidjeti, ima jako puno talentovane djece i uz ozbiljan i naporan rad pred njima je svijetla budućnost i sigurno da među njima ima nasljednika naših asova Teletovića, Nurkića i drugih. Nakon turnira predsjednik Regionalnog košarkaškog Saveza Zenica Feđa Jovanović istakao je kako je prezadovoljan onim što je vidio. “Mi kroz svoj rad nastojimo potaknuti klubove da značajniju pažnju poklone radu sa mladima. Ovaj turnir je pokazao da smo na pravom putu i da za budućnost košarke ne trebamo brinuti. Ne bih izdvajao niti jednu selekciju ili klub, jer zaista od predpionira do juniora svi su prikazali jako dobru košarku, što nas posebno raduje. Pored takmičarskog, ovaj turnir je imao i društveni cilj, a to je da se djeca iz cijelog kantona nađu na jednom mjestu, upoznaju i druže se”, rekao je Jovanović i istakao zahvalnost kantonalnom Premijeru Miralemu Galijaševiću, resornom ministru Mensusru Sinanoviću i Gradu Zenici na nesebičnoj podršci Ligi Mladih. Ovaj festival omladinske košarke održan je u Areni Zenica, a utakmice su se igrale paralelno na dva terena.