Ekipa Aero kluba Zenica osvojila sedam pehara u Somboru

Aero klub Zenica je ostvario odličan sportski rezultat na međunarodnom avio modelarskom takmičenju u organizaciji Aero kluba Sombor iz Sombora, Republika Srbija.

Takmičenje “6. Bačka indor open kup” u FAI klasama F1N i F1N-150 je provedeno u dobroj organizaciji i gostoprimstvu domaćina, u subotu 06.11.2021. godine u sportskoj dvorani Mostonga. Jedanaestočlana ekipa Aero kluba Zenica, uspjela je najviše zahvaljujući juniorima kluba da ostvariti zapažen rezultat, osvojivši sedam mjesta na pobjedničkom podijumu. Ahmed Zilić je osvojio tri medalje, Bilal Ćosić dvije, te Hamza Zilić i Rejhan Ćosić po jednu medalju.
  3. Bilal Ćosić
Zenički juniori u grupi mlađi juniori i juniori u klasama F1N i F1N-150 osvojili su sve pehare. Seniori su više pažnje posvetili juniorima pa su ovaj put bili manje uspješni jer je najbolje plasirani senior Milivoje Nedić bio 6. u klasi F1N.
Na takmičenju su učestvovali modelari iz Srbije, Bosne i Hercegovine, dok su svoje učešće otkazali tamičari iz Hrvatske zbog Covid epidemije.