Čelik sa desetoricom igrača nije izdržao na Koševu

Derbi susret 13. kola Premijer nogometne lige BIH Sarajevo-Čelik, trener crno-crveno Slaviša Božičić počeo je sa sastavom: Pavlović, Ćubara, Vrhovac, Dedić, Grahovac, Pecelj, Blažević, Perišić, Jamak, Mahmutović, Okić. Sarajevo je ofanzivno ušlo u meč.

U 24 minuti odlična prilika za domaćina. Iz slobodnog udarca odlično šutira Gavrić, ali lopta odlazi pored gola. Minut kasnije i Rahmanović je proustio dobru riliku,

Mahmutović je u 36. minuti bio u idealnoj prilici da zatrese mrežu bordo tima. Prvih 45 minuta na Koševu završeno je bez golova 0:0.

Domaći su bolje otvorili drugo poluvreme, prvi je zaprijetio Ahmetović, ali je Pavlović spasio svoj tim. U 50. minuti Okić je bio u naletu, ali je njegov udarac završio preko gola. Od 56. minute na terenu je bilo10 igrača crno-crvenih, Perišić je zbog oštrog starta morao ranije u svlačionicu, a terensku i igračku prednost igrači u bordo dresovima iskoristili su u 61. minuti i došli do vodstva, strijelac je bio Rahmanović.

U 79. minuti dobar pokušaj Čelika ali brani Kovačević. Pet minuta prije kraja susreta Ahmetović je pogodio za 2:0.

Nakon četiri minuta sudijske nadoknade vremena utakmica Sarajevo-Čelik završena je sa 2:0.

U narednom 14. kolu na Bilino polje stiže Velež.

Izvor: zenicainfo.ba