Dobar nastup zeničkih taekwondo klubova na takmičenju u Zenici

Dobar nastup zabilježili su zenički klubovi na Federalnom prvenstvu u taekwondou koje je održano tokom vikenda u Zenici.

Tehnički organizator takmičenja bio je Taekwondo klub Start. Na Federalnom prvenstvu je nastupilo oko 400 takmičara iz 36 klubova.

Taekwondo klub Zenica osvojio je pet medalja. Irma Kulačić je osvojila prvo mjesto i nosit će titulu federalne prvakinje ove godine za 2020. godinu. Nadža Smriko osvojila je drugo mjesto dok su bronzane medalje osvojili Amna Kulačić, Lamija Vrškić i Adna Velić.

I Taekwondo akademija Jale je učestvovala sa 5 takmičara na Federalnom prvenstvu. Osvojili su 4 medalje: Adina Kobilica – zlato, Din Mahalbašić srebro, Senad Husetović  srebro i Lejla Valjevac bronzu. Zenica će 21. marta biti domaćin Državnog prvenstva u taekwondou koje će se održati u Areni Husejin Smajlović.