Elvedina Muzaferija na Svjetskom prvenstvu ostvarila najbolji rezultat bh. skijanja

Skijašica Elvedina Muzaferija danas je na Svjetskom prvenstvu ostvarila najbolji rezultat u historiji bh. skijanja.

Muzaferija je u alpskoj kombinaciji u Cortini d’Ampezzo osvojila 16. mjesto i na taj način se zlatnim slovima upisala u historiju bosanskohercegovačkoj skijanja.

Muzaferija je nakon veleslalomske utrke zauzimala 26. mjesto, a nakon slaloma je kroz cilj prošla sa ukupnim 16. vremenom sa 8.99 sekundi zaostatka za pobjednicom Mikaelom Shiffrin.

Shiffrin je velelslomsku i slalomsku utrku završila s ukupnim vremenom 2:07.22 i stigla do zlata u kombinaciji. Srebrenu medalju je osvojila Petra Vlhova (1:22.51), a bronzanu Michelle Gisin (1:22.37).

Muzaferiji je danas išlo na ruku i to što je čak 18 takmičarki pogriješilo i odustalo tokom današnjje kombinacije.