Elvedina Muzaferija osvojila bodove u Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je zauzela 18. mjesto u superveleslalomu u Sankt Moritzu u okviru Svjetskog kupa.

Elvedina je odskijala fenomenalnu utrku i cilju imala vrijeme 59.41, što je bilo za sekundu i 60 stotinki slabije od pobjednice Federice Brignone iz Italije.

Ovo je ujedno i najbolji rezultat u historiji bh. skijanja u Svjetskom Kupu.

Brignone je danas došla do prve pobjede u sezoni i to s vremenom 57.81, dok je na drugom mjestu završila, također Italijanka, Elena Curtoni koja je za sunarodnicom zakasnila 11 stotinki.

Mjesto na podijumu također je osvojila i Amerikanka Mikaela Shiffrin, a treba reći da je današnju utrku obilježio nešto teži pad švicarske skijašice Lare Gut-Behrami, a ona je pri velikoj brzini izletjela sa staze i zabila se u zaštitnu ogradu.