Iskra bolja od Čelika

Nakon dva sjajna trijumfa, košarkaši Čelika neočekivano su doživjeli poraz na svom parketu od Iskre iz Bugojna 95:91. Utakmica je odigrana u okviru desetog kola A1 lige i očekivao se trijumf kojim bi zenički košarkaši u potpunosti uhvatili priključak za vodećim timovima, ali ih je u jednoj dosta dobroj utakmici iznenadila Iskra iz Bugojna. Gosti bolje otvaraju utakmicu i vode sa 6:0, ali nakon tri minute domaći prelaze u vodstvo od 11:10, koje su povećavali do kraja prve dionice za 23:16. U drugoj dionici domaći imaju nekoliko puta po 9 poena prednosti (29:20, 31:22, 34:25), ali gosti iz Bugojna uspijevaju u 17. minuti izjednačiti i preokrenuti rezultat na 38:42, a do poluvremena rezultat je 47:45 za Iskru. Treća dionica je protekla u naizmjeničnoj igri, a Čelik trojkom Armina Bilića u zadnjoj sekundi dionice završava treći period sa 69:66. Gosti su posljednjoj dionici preokrenuli rezultat, a domaći su pokušali da sustignu tu prednost, te su na 4,4 sekunde do kraja utakmice došli na minus dva poena (89:91), ali Kurić sa dva slobodna bacanja povećava na 89:93. Za preostalo vrijeme ekipe su postigle po 2 poena za konačnih 91:95 u korist gostiju iz Bugojna. Najefikasniji kod Čelika bili su Bilić 28, Durmo sa 22, te Mešinović i Smajlagić sa po 12 poena. Kod Iskre najefikasniji su bili Spasov sa 28, Kurić sa 23, Pandžo sa 15 i Manjgafić sa 13 poena.