Košarkaši Čelika savladali Turbinu

Košarkaši Čelika savladali su Turbinu iz Jablanice u okviru A1 lige BIH rezultatom 77:70. Tokom cijelog meča utakmica je bila neizvjesna i niti jedan protivnik nije uspio napraviti značajniju prednost koja bi im garantovala mirnu završnicu. Domaćini su bili bolji u prvom poluvremenu i na odmor otišli sa prednošću 40:35. Gosti su uzvratili i treći period riješili u svoju korist 13:24, čime su u posljednjih deset minuta ušli sa šest poena prednosti. Ipak, mlada ekipa Čelika igra mnogo bolje u posljednjem periodu, te u samom finišu dolaze do prednosti od osam poena razlike, ali su gosti sa brzih šest poena vratili utakmicu u potpunu neizvjesnost. Na kraju, bolje se snašla mlada ekipa Čelika i na krilima Durme, Mešinovića i Bilića dolaze do zaslužene pobjede 77:70. U domaćem sastavu najbolji su bili Bilić sa 23, Mešinović sa 22 i Durmo sa 13 poena i 11 skokova. U gostujućem sastavu istakli su se Kevrić sa 24, Mešić sa 21 i Brekalo sa 11 poena.