Košarkaši Čelika upisali poraz u Čapljini

Porazom u Čapljini od istoimenog ligaša 80:75, u zaostaloj utakmici 5. kola košarkaškog prvenstva BiH, ekipa Čelika prekinula je odličan niz od četiri uzastopne pobjede.

Susret su bolje otvorili domaćini i prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 17:16. U nastavku domaći košarkaši bilježe i deset poena razlike, pa je u finišu prvog dijela susreta Čelik preko Delalića i Dedića smanjio na 39:31 i ovo je bio rezultat sa kojim se otišlo na veliki odmor.

U trećem periodu domaći košarkaši ponovo stižu na plus 10 koševa, kod rezultata 57:47. Na isteku 30 minute zenički ligaš uspio se približiti na samo tri poena razlike kada pogađa Čurevac za 59:56. Uz pomoć raspoloženog Sudžuma, Čapljina je treću četvrtinu riješila u svoju korist sa 66:57.

Izabranici trenera Josipa Pandže najbolju igru prikazali su u četvrtoj četvrtini, a do sredine četvrtine odlična serija od 8:0 sa kojom stižu na 66:65. Još jednom je Čelik bio na minus jedan poen i to kod 74:73 koševima Delalića kada je na semaforu bilo dvije minute do kraja, a isti igrač za Čelik je pogodio i kod 76:75. Lužaić i Suđum odveli su domaćina do pobjede i konačnih 80:75.

Kod domaćina Sudžum je ubacio 29 poena, a kod Čelika, Božović je utakmicu završio sa 25, Delalić je upisao 20, a Ćurevac 14 poena.

Čelik je  na omjeru 4:3 u pobjedama i sa 11 poena je drugi na tabeli.

U narednom 9. kolu koje je na programu 5. decembra Čelik je gost kod Zrinjskog u Mostaru.