Neimari savladali Iskru Vrbas i ostali na prvoj poziciji

Derbi 12. kola Prve futsal lige Federacije BiH u grupi 1 odigran je danas u Bugojnu. U veoma neizvjesnoj i dramatičnoj utakmici Malonogometni klub Neimari iz Zenice slavio je protiv domaćina sa 6:7.

Poluvrijeme je bilo 2:4 za goste. Ekipa trenera Mersida Burekovića ovom pobjedom nastavila je seriju dobrih igara i zadržala vodeću poziciju na tabeli. Zenički hakleri otvorili su susret golom Krehmića u 7 minuti. Sudbinu domaćina zapečatio je Zatagić u 33. minuti kada je postigao pogodak za konačnih 6:7 za Neimare.

Za zeničke Neimare pogađali su: Krehmić tri puta, Zatagić i Salkić po dva gola. Za Iskru Vrbas golove su postigli: Fuka četiri gola te po jedan Smajić i Tutkur.

Nakon 12. kola Neimari su prvi na tabeli sa 22 poena. Imaju omjer šest pobjeda i četiri neriješena rezultata uz jedan poraz. U narednom 13. kolu zenički Neimari će ugostiti ekipu DiaBiH sa Ilidže. U posljednjem 14. kolu ligaškog dijela zenički ligaš će biti slobodan, nakon čega slijedi doigravanje za prvaka.