Poraz košarkaša Čelika, Promo slavi plasman u viši rang

Treću utakmicu finalne serije odigrane u Donjem Vakufu bolje su otvorili domaći, nakon dva minuta igre poenima Peljte ostvarili su vodstvo 7-0, da bi polovinom četvrtine rezultat glasio 17:4.

Do kraja dionice košarkaši Čelika uspjevaju uhvatiti tempo igre i minut i pol prije kraja smanjuju na 22:21, da bi poenima Kese preokrenuli na 22:23. Završnica je protekla u znaku domaćina pa je okončano 27:23.Drugu četvrtinu domaći se se uspjeli vratiti nakon svega 2 minuta igre (34:25). Izabranici Armela Mujakovića 4. minute prije kraja četvrtine uspjevaju smanjiti rezultat napravivši seriju 0-7 (36:32), pogađao je Avdibegović. Domaći nošeni podrškom publike do kraja povećavaju vodstvo, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 49:34.Crno crveni u nastavak su ušli napravivši seriju 0:9, umanjivši vodstvo Promoa (55:44). Domaći nisu ipak ništa prepuštali slučaju, dobrom odbranom, a istovremeno pogađajući u napadu, uspjeli su da utakmicu odvedu u željenom smjeru. Treći period završen je vodstvom tima iz Donjeg Vakufa sa 15 poena razlike (65:50).Posljednja dionica donijela je potpuni raspad igre u redovima Čelika, za 8 minuta igre uspjeli su postići svega 9 poena, dok su domaći za to vrijeme ubacili 25 koševa. Do kraja nije bilo neizvjesnosti o pitanju pobjednika, susret je okončan rezultatom 93:63 , što je ekipi Promo donijelo naslov prvaka A1 lige.