Rukometaši “Čelik Juniora” pobijedili ekipu Kaknja na domaćem terenu

Rukometaši “Čelik Juniora” upisali su četvrtu prvenstvenu pobjedu u Prvoj ligi Federacije BiH, grupa Sjever. Večeras su u Areni “Husejin Smajlović”, pred praznim tribinama pobijedili ekipu “Kaknja” sa 28:21.

Gosti su bili ravnopravan protivnik u prvoj trećini prvog poluvremena, a izabranici trenera Vladimira Zeljke na odmor su otišli sa dva gola prednosti, bilo je 15:13. Odmor i dva gola viška bili su dovoljni da domaćin zaigra bolje i efikasnije u drugom poluvremenu. Kako je vrijeme odmicalo, gosti su gubili ritam i prednost se povećavala u korist “Čelik Juniora”.

Deset minuta prije kraja Ajanović je pogodio za 23:17 za zeničkog ligaša, te plus pet golova bilo je na semaforu kada je u 55. minuti pogodio Baltić za 24:19, a i finišu konačnih 28:21 postavio je Šabanović.

Kod “Kaknja” Muez Kusić postigao je četiri, a Goran Gavrić 11 golova. Kod “Čelik Juniora” Edhem Grabus susret je završio sa devet golova, dok je najbolji igrač utakmice Muhamed Ajanović upisao 10 golova.

Nakon 7. kola “Čelik Junior” je na omjeru četiri pobjede i tri poraza i sa 12 poena.

U narednom 8. kolu mlađi zenički prvoligaš gostuje u Travniku.