Sjedeća odbojka: Zenička Bosna izgubila u gostima od Maglaja

Loš vikend imali su zenički klubovi u ligama sjedeće odbojke. U trećem kolu Prve lige, zenička Bosna izgubila je u gostima od Maglaja sa 3:1, a po setovima je bilo 25:17, 25:18, 19:25 i 25:14.

Nakon tri kola Bosna je četvrta sa četiri boda, dok u narednom 4. kolu Bosna će ugostiti ekipu Igmana.

Poraze su upisali i zenički premijerligaši, gdje je Čelik 07 u derbi susretu sa ekipom Fantoma izgubio na domaćem parketu sa 1:3. Prvi set gosti su riješili u svoju korist sa 24:26, u drugom su bili ubjedljivi kod rezultata 18:25, dok je treći zvaršen sa 25:20, a četvrti 18:25 za goste.

Zenica 92 je ostala bez bodova, pa je u gostima kod Drine poražena sa 1:3. Domaćin je utakmicu otvorio sa 25:22, a u drugom je Zenica bila bolja sa 26:28. Naredna dva seta ponovo su u znaku domaćina, pa je rezultat bio 25:20 i 25:17.

Nakon tri kola Čelik 07 je četvrti sa četiri boda, dok je Zenica 92 šesta sa tri poena. Naredno 4.kolo u Premijer ligi igra se 24. i 25. oktobra, a Zenica 92 će ugostiti ekipu Zavidovića dok Čelik 07 putuje u goste ekipi Jedinstva Brčko-Boće.

Izvor: zenicainfo.ba