U-17 reprezentativke BiH i Srbije remizirale u Zenici

Ženska „U-17“ reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je 1:1 sa Srbijom u prijateljskom meču odigranom u Zenici.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika za pogodak. Oba tima imala su nekoliko pokušaja sa distance koji nisu bili ozbiljnija prijetnja za golmanice Anamariju Prljević i Jefimiju Škandro.

Početak drugog perioda igre donio je ofanzivniju igru gošći. Prvo je Nina Matejić promašila odličnu priliku, a u 55′ Mina Čavić se najbolje snalazi u šesnaestercu bh. tima i postiže pogodak za 0:1.

Pet minuta poslije izabranice Ilije Lucića izjednačuju rezultat. Nakon kornera sa lijeve strane lopta dolazi do Ajle Balić koja prizemnim udarcem sa peterca loptu šalje u mrežu.

Do kraja utakmice više nije bilo prilika.

Selektor Ilija Lucić je po završetku susreta izjavio:

„Čestitam ekipama na fer i korektnoj igri. Popravili smo neke stvari u odnosu na prvi meč. Igrali smo dobro protiv kvalitetnog protivnika. Selekciji Srbije još jednom želim sreću u elitnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.“

Prvi meč ovih selekcija koji je odigran prije tri dana također je završen neriješenim rezultatom 2:2.

Bosna i Hercegovina-Srbija 1:1 (0:0)