Važna pobjeda košarkaša Čelika na Ilidži

Nakon poraza u derbi susretu sa Bosnom, košarkaški Čelika vratili su se na pobjednički kolosijek. Večeras su u gostima bili bolji od Igman Burch na Ilidži sa 73:79.

Ekipa trenera Josipa Pandže dobro je otvorila meč. Prvu dionicu završili su sa 17:24. Na poluvrijeme se otišlo sa 44:42 za Igman. Treći period ponovo donosi prednost od dva poena za Čelik.

Na kraju treće dionice bilo je 58:60. Nakon što je Maskimović u 35 minuti izjednačio na 65:65 Čelik preuzima inicijativu i susret privodi kraju u svoju korist. Konačnih 73:79 postavio je Britvar iz slobodnih bacanja.

Kod Igmana najefikasniji bio je Dubinski sa 20 poena. Kod Čelika Maksimović i Britvar ubacili su po 10 koševa. Keso je dodao 12 a Muratović 18 poena.

Čelik je nakon 14. kola treći na tabeli sa omjerom 9:5 u pobjedama i sa 23 poena.

U narednom 15. kolu koje se igra 8. februara, Čelik će ugostiti ekipu Konjica.