Zenička “Bosna” na domaćem parketu slavila protiv “Neretve” iz Mostara

Koronavirus i dalje stvara velike probleme u ligama sjedeće odbojke BiH.

Slično kao prošle sedmice i u 6. kolu u sve tri lige bilo je mnogo otkazanih mečeva zbog koronavirusa. U prvoj ligi odigrana je samo jedna utakmica, gdje je Zenička “Bosna” na domaćem parketu slavila protiv “Neretve” iz Mostara sa 3:1 u setovima. Domaćin je poveo sa 25:19, drugi set gosti su riješili u svoju korist sa 23:25.

Naredna dva seta donose konačan rasplet susreta, gdje je u oba “Bosna” bila bolja sa 25:21 i 25:18.

Nakon šestog kola “Bosna” je četvrta na tabeli sa omjerom 3:1 u pobjedama i sa sedam poena, a u narednom 7. kolu zenička “Bosna” gostuje kod “Kaknja”. U Premijer ligi odigrana je samo utakmica Drina-Zavidovići koja završena sa 3:1. Mečevi Zenica 92-Iskra i Spid-Čelik 07 su odgođeni.

Nakon nepotpunog šestog kola “Čelik 07” je četvrti na tabeli sa osam bodova dok je “Zenica 92” osma sa četiri boda.

Naredno 7. kolo na programu je 14. i 15. novembra, gdje “Čelik 07” igra sa “Drinom”, a “Zenica 92” u gostima sa “Sinovima Bosne”.

Izvor: zenicainfo.ba