Košarkaši “Čelika” savladali ekipu “Slobode”

Košarkaši “Čelika” prekinuli su seriju od dva uzastopna poraza, a na trećem u Tuzli ostvarili su veoma važnu pobjedu, gdje su slavili protiv “Slobode” sa 61:67.

Bila je ovo kvalitetna košarkaška predstava u kojoj je zenički ligaš zasluženo odnio bodove u Zenicu. “Sloboda” je bolje otvorila susret, prva dionica završena je sa 17:11 za domaćina, a u drugoj četvrtini “Čelik” poenima Dedića u 18. minuti stiže na 24:26. a na poluvrijeme se otišlo neriješeno 29:29.

Treća dionica u potpunosti je u znaku ekipe trenera Josipa Pandže, gdje u 23. minuti poenima Delalića rezultat je 31:38. Čelik je bio efikasniji i u nastavku susreta, pa je treći period završen sa plus pet poena za zenički tim, pa je bilo 43:48. “Sloboda” je za dva minuta igre u posljednjoj četvrtini poenima Mustapića izjednačila na 48:48. Božović nakon toga poravnava na 50:50, a od 32. do 37. minute slijedi dominacija “Čelika” koji ima rezultatsku prednost. Preokret koji je najavio pobjedu gostiju uslijedio je u 38. minuti kada Božović pogađa trojku, a nakon toga i dva poena za 57:66 za “Čelik”.

Do kraja utakmice “Sloboda” je ubacila još četiri, a gosti jedan poen za konačnih 61:67.

Kod “Slobode” Durmo je ubacio 14, a Mustapić 18 poena, a kod “Čelika” efikasniji od ostalih Dedić sa 14, Božović sa 20 i Delalić sa 21 košem.

“Čelik” je trenutno četvrti na tabeli sa omjerom 5:4 u pobjedama i sa 14 bodova, a u narednom kolu će ugostiti ekipu “Leotara”.