Košarkaši Čelika slavili u Goraždu,u finalu protiv Gradine Srebrenik

Košarkaši Čelika izborili su plasman u finale play offa za prvaka A1 lige.Večeras su u Goraždu u trećoj odlučujućoj utakmici slavili sa 106:98.

Ekipa trenera Armela Mujakovića odigrala je odlično cijelu utakmicu.Poveli su u prvom periodu sa 25 :26.Drugu četvrtinu zadržali su prednost i na odmor otišli sa 41:59.I u trećoj četvrtini zenički košarkaški bili su uspješniji.Ovu dionicu riješili su u svoju korist sa 22:29.Posljednjih deset minuta domaćin nije uspio preokrenuti rezultat.Čelik je zasluženo slavio sa 98:106 za prolaz u finale.

Kod Radničkog  Alikadić je ubacio 20 a  Hadžimušić  22 poena. U ekipi Čelika Avdibegović je ubacio 30,Gak 23, a Mešinović 11 poena.

Mlada i perspektivna ekipa Čelika plasmanom u finale play offa napravila je veliki uspjeh i zaslužuje sve čestitke.

U finalu će igrati sa Gradinom iz Srebrenika,s tim da Gradina ima prednost domaćeg terena zbog boljeg plasmana na tabeli.Prva utakmica u Srebreniku na programu je narednog vikenda.

Izvor: Zenicalife.ba