Održano prvo ovogodišnje takmičenje iz kalendara Atletskog saveza BiH u Zenici

Prvo ovogodišnje takmičenje iz kalendara Atletskog saveza BiH održano je tokom vikenda u Zenici.

Atletski klub Zenica bio je domaćin dvoranskog prvenstva za mlađe juniore i juniorke, juniore i seniore. Učestvovalo je 20 klubova sa oko 120 atletičara i atletičarki. Među najuspješnijim bili su takmičari iz atletskih klubova Glasinac, Novi Grad, Leotar, Brotnjo.

U mlađim kategorijama učinak zeničkih atletičara bio je skroman. Najbolji rezultat kod juniora u trci na 60 metara ostvario je Ajdin Haseljić, koji se plasirao na treće mjesto. U kategoriji seniora dvije pobjede ostvario je Sedin Heco. Osvojio je prvo mjesto u skoku u dalj sa preskočenih 6,89 m i u troskoku sa daljinom 14,95 metara.

Devetog februara u Istanbulu je na programu Balkansko prvenstvo u dvorani za juniore i juniorke, a 15. februara u istom gradu održat će se i Balkansko seniorsko prvenstvo u dvorani.