Pobjeda košarkašica Čelika na otvaranju sezone

Za razliku od svojih muških kolega košarkašice „Čelika“ imale su uspješan start u Prvenstvu BiH. U okviru prvog kola na domaćem parketu slavile su protiv „Jedinstva“ iz Tuzle sa 73:62.

Prva četvrtina završena je sa 18:10 za domaće košarkašice. Izabranice Aide Kalušić prvo poluvrijeme riješile su u svoju korist sa sigurnih 36:22. Sa plus 18 poena nagovjestile su prvu pobjedu.

U trećem periodu prednost su povećale na plus 23 poena. Bilo je 61:38.

Posljednih deset minuta odigrale su rasterećeno, tako da su gošće uspjele donekle ublažiti poraz za konačnih 73:62.

Kod „Jedinstva“ Ruščuklić je postigla 14, a Milošević 22 poena. „Čelik“ su do pobjede vodile raspoložene Ćorović sa 21, te Halimić i Selimović koje su postigle po 13 poena.

U drugom kolu 26.oktobra košarkašice „Čelika“ ugostiće ekipu „RMU Banovići“, aktuelnog prvaka BiH.