PORAZ BEZ BOLI: Odbojkašice BiH poražene od Slovenije sa 1:3

Porazom koji ne boli, ženska odbojkaška reprezentacija BiH završila je najuspješnije kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u historiji. Večeras su u posljednjem kolu poražene od Slovenije sa 1:3 u setovima.

Naše odbojkašice bolje otvaraju prvi set, bilo je 6:3, 9:5 i 12:7, ali uporne Slovenke se vraćaju kod rezultata 13:13. Do 18:18 igralo se poen za poen, a onda gošće dolaze u prednost 18:19. Ipak, naše igračice osvajaju naredna četiri poena za 22:19, te mirno privode set u svoju korist 25:23.
Drugi set opet bolje otvaramo, pravimo prednost od 7:3 i održavale su prednost zmajice do 12:12, zatim Slovenke prave seriju za prednost 18:15. Izabranice Stevana Ljubičića prave seriju 4:0 i dolaze do prednosti 19:18. Do kraja drugog seta bolja i sigurnija igra Slovenki za konačnih 25:22 i poravnanje u setovima na 1:1.
Slovenke furiozno ulaze u treći set i prave razliku 0:5. Smanjile su naše igračice zaostatak na 6:8, a onda su i izjednačile na 10:10. U nastavku su gošće kontrolisale igru i održavale prednost, a naše djevojke su uspjele smanjiti razliku na 19:20. Slovenke onda prave odlučujuću razliku i osvajaju treći set 22:25 i dolaze u vođstvo od 1:2 u setovima.
Početak četvrtog seta bio je izjednačen. Nakon 10:10, reprezentacija Slovenije ponovo pravi seriju i dolazi do 10:14. Održavale su gošće prednost do 17:17 kada su naše djevojke izjednačile rezultat. Nakon toga igralo se poen za poen, a Slovenke prave prednost pri rezultatu 21:23 i privode set i meč kraju rezultatom 22:25.
I pored poraza naša selekcija se plasirala na Evropsko prvenstvo.
Izvor: zenicainfo.com