Poraz od Češke: Odbojkašice BiH dobro otvorile meč pa stale

Na otvaranju kvalifikacionog turnira za plasman na Evropsko prvenstvo koji se igra u Zenici, odbojkašice Bosne i Hercegovine poražene su od Češke Republike sa 3:1 u setovima.

Na početku prvog seta igralo se poen za poen da bi naše odbojkašice prvu osjetniju prednost stekle kod rezultata 14:10. Nakon greške gošći bilo je 17:12, zatim 20:14 da bi prvi set reprezentacija Bosne i Hercegovine riješila u svoju korist 25:19. Drugi set bolje otvaraju gošće koje na početku prave prednost 5:2. Tri poena prednosti održavale su sve do rezultata 13:8 kada su napravile i ključnu prednost za osvajanje drugog seta. Serijom 3:0 naše odbojkašice dolaze do 16:14 ali gošće uzvraćaju i vrlo brzo vraćaju četiri poena prednosti 18:14. Ipak, naše djevojke u još jednom naletu dolaze do 18:18. Češka Republika osvaja naredna četiri poena i dolazi do 22:18.

Do kraja gošće mirno privode set kraju za konačnih 25:22 i poravnanje u setovima na 1:1. U trećem setu igra naše selekcije se u potpunosti raspala. Od početka gošće su krenule jako i prednost je rasla iz poena u poen. Nakon 4:1 za Češku Reubliku bilo je i 7:2, 12:7, 17:8, da bi konačan rezultat u trećem setu bio 25:9 za gošće i vodstvo od 2:1 u setovima. U četvrtom setu izjednačena igra do rezultata 12:12. Gošće zatim prave seriju za 15:12, a onda i 19:13. Do kraja sigurna igra za 25:14 i pobjedu nad selekcijom BiH. Naše djevojke sutra igraju protiv Latvije.