Futsal: Zenički Neimari drugi dio sezone otvorili pobjedom

Drugi dio sezone u Prvoj futsal ligi Federacije BiH – grupa 1, ekipa Malonogometnog kluba Neimari iz Zenice otvorila je pobjedom. U Areni Husejin Smajlović pred oko 500 gledalaca Neimari su pobjedili Drinu iz Goražda sa 7:3.

Izabranici trenera Mersida Burekovića nervozno su ušli u meč što se odrazilo na igru. Poveli su autogolom Ćulova. Gosti su u narednom napadu izjednačili pogotkom Korjenića. Domaći golom Zatagića i dva pogodka Bajrića stižu na 4:1. Tri minuta prije odlaska na odmor Kanlić pogađa za Drinu i sa 4:2 se odlazi na poluvrijeme.

U nastavku gosti golom Suntića približili su se na gol razlike. Bilo je 4:3. Nade gostiju u povoljan rezultat ugasili su Pašalić i dva puta Čajlaković za konačnih 7:3.

Nakon osam kola Neimari su drugi na tabeli sa omjerom 4 pobjede, dva neriješena rezultata i jednim porazom, sa 14 bodova. Prvoplasirani Željezničar u ovom kolu odigrao je neriješeno 6:6 sa ekipom Žepča. Željezničar je prvi sa 15 bodova.

U narednom 9. kolu Neimari gostuju u Žepču.