Košarkašice Čelika u gradskom derbiju savladale ekipu KK Jumper

Arena “Husejin Smajlović” u Zenici, iako bez prisustva publike zbog epidemiološke situacije, ovog vikenda bila je domaćin gradskom derbiju zeničkih košarkašica, gdje su snage odmjerila dva zenička kluba, KŽK Čelik i KK Jumper u okviru trećeg kola bh. košarkaške Lige 13 za sezonu 2020/2021.

Prva dionica utakmica pokazala je igru i spremnost obe ekipe, a završeno je rezultatom 13:!4 za ekipu KK Jumper, u kojoj je Amna Kahrić ubacila 10 koševa.

U drugoj dionici ekipa Čelika ipak je pokazala bolju spremnost te dionicu dobile sa 32:11, pa je na poluvremenu rezultat 45:25 za Čelik. Treću dionicu ponovo je dobio Čelik sa 17:11, te je na kraju tri četvrtine utakmice rezultat 62:36 (+26) za Čelik. U zadnjoj dionici nastupilo je puno igračica sa manjom minutažom, a ova dionica završila je 10:17 za Jumper, konačan rezultat je 72:53 za Čelik. Dominacija košarkašica Čelika je izražena naročito u skokovima, 48:24 za Čelik.

U ekipi Čelika, ponovo sa double-double učinkom imala je Ajla Selimović sa 23 poena + 12 skokova i Nedžla Kovačević sa 15 poena + 15 skokova.

Sve košarkašice u ovoj utakmici dobile su priliku da nastupe, a na kraju zasluženu pobjedu ostvarila je ekipa Čelika.

Za ekipu KŽK Čelik igrale su: Nedžla Kovačević (cap) 15 koševa, Ajla Selimović 23 koša, Ivana Branzovski – sedam, Ajša Mulić – devet, Amila Husejnović – sedam, Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Merjem Sinanović – dva, Sajra Čaić – dva, Emana Pašalić, Sedina Halimić – šest.

Kod ekipe KK Jumper na parketu su igrale: Farah Džuherić, Amna Kahrić (cap) 21 koša, Amila Kahriman 14 koševa, Suana Bašić – četiri, Jovana Vuković – sedam, Edina Dugmanhodžić, Dalila Bilić, Emira Šehić, Arduana Delić – sedam, Amila Kozica, Berina Krehić, Hana Džuherić (Trener Jasmin Efendić, pom treneri Almir Omerčević i Vedran Kulalić).

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 23 poena + 12 skokova i Nedžla Kovačević 15 poena + 15 skokova, dok su kod Ekipe Jumpera najefikasnije su bile Amna Kahrić 21 i Amila Kahriman 14 poena.

U narednom 4.kolu košarkašice Čelika gostuju kod ekipe Jedinstvo Dženex u Tuzli, dok je ekipa Jumpera domaćin ekipi Orlovi iz Banja Luke.