Rukometaši BiH idu na Evropsko prvenstvo 2022. godine!

Rukometna reprezentacija BiH večeras je u Grazu poražena od Austrije sa 27:23 . Ipak, rezultati u drugim susretima su išli u korist našeg tima, tako da je BiH učesnik EP 2022. godine.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta teško protiv dobre ekipe Austrije, te se na pauzu otišlo rezultatom 15:11 za domaćina.

Drugo poluvrijeme BiH je pružila nešto bolju igru, te uspjela završiti meč porazom 27:23.

Bh. rukometaši u prvom susretu pobijedili su Austrijance sa 27:21, pa će im na nastup na EP odgovarati i neriješen rezultat kako bi izborili drugo mjesto u grupi.

Prvo mjesto u grupi ranije je izborila Njemačka sa maksimanlnim učinkom. Na EP će se plasirati dvije prvoplasirane ekipe iz svake od osam grupa te četiri najbolje trećeplasirane ekipe.