Zenički odbojkaši i odbojkašice ostvarili pobjede u federalnim ligama

Dobar učinak imala su dva zenička ligaša u federalnim ligama.

U 4. kolu Super lige za muškarce, grupa –Jug, “Block out“ je na domaćem parketu pobijedio „Brezu 1934“ sa 3:2 u setovima. Bila je ovo prva ovosezonska pobjeda zeničkih odbojkaša. Prvi set dobili su gosti sa 31:33, a dva naredna seta pripala su domaćinima sa 25:22 i 25:13. Četvrti je pripao gostima 21:25, te su izjednačilina 2:2. Pobjedu za konačnih 3:2, ekipa trenera Harisa Hasanice ostvarila je u petom setu sa 15:12. U narednom 5. kolu „Block out“ gostuje kod „Bosne“ u Sarajevu.

Odbojkašice „Željezare Zenica“ odlično su startale u Prvoj ligi Federacije BiH, grupa Jug. U prvom kolu sa maksimalnih 3:0 pobijedile su „Student“ iz Mostara, po setovima bilo je 25:21, 25:14 i 25:11.

U narednom 2. kolu odbojkašice „Željezare Zenica“ gostuju kod „Turbine“. Utakmica Super lige za odbojkašice, grupa Sjever, „Lukavac“ – „Čelik-R“ nije odigrana.